WhatsApp Sohbet Güncellemesi

WhatsApp Sohbet Güncellemesi

WhatsApp uygulaması aktif olduğu zaman chat ekranının sağ ve sol üst kısmında bulunan yayın listesi ve yeni grup oluşturma seçeneği gözükmektedir. Gelecek olan yeni güncelleme ile bu seçenek pasif halde olup gözükmeyecektir.

İnternet ortamının anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yakın zamanda sohbet uygulamasında bir takım güncellemeler yapacağını duyurdu. Sohbet kısmında yer alan Yayın listesi ve grup oluşturma seçeneğini kaldıracağını öne sürdü. Mesajlaşma kısmına geçiş yaptığınız zaman sağ ve sol üst kısımda Yayın listesi ve Yeni grup sekmesini görebiliyorsunuz.

Alınan bilgilere göre WhatsApp yalınzca Arşivlenen yazılar kısmını ekran üstünde tutup diğer seçenekleri yeni gelecek olan güncelleme ile kaldıracak. Bilgilerde  “WhatsApp sohbet listesini düzenli, kullanılabilir hale getirmeyi planlıyor ve bunun için çeşitli UI nesnelerini deaktif etmeleri gerekiyor. Öncelikli olarak Chat ekranında bulunan yayın listelerinizi açabileceğiniz ve yeni gruplar oluşturabileceğiniz satırı kaldırmayı hedefliyorlar” denildi.

Yayın Listesi ve Yeni Grup, yazışanların tek bir butonla bir grup oluşturmasını veya birçok kişiye mesaj göndermesini sağlıyor. Gelecek günlerde WhatsApp Sohbet Uygulaması için yeni güncelleme bildirisi cep telefonlara gönderebilir. Mobil cihazlarınıza gelen güncellemeyi yaptıktan sonra Sohbet ekranındaki değişiklikleri görebilirsiniz.

Bazı haber kaynaklı bilgilere göre yeni güncelleme sonrası gelen görüntü ekranında sadece Arşivlenmiş Sohbet seçeneği olduğu gözüküyor.  Arkadaş listenizde Yayın” için sağ üstteki butona “Yeni Sohbet Başlat” butonuna  dokunduğunuzda yeni bir sohbet giriş noktası seçeneği aktif ediliyor. Yeni Grup tercihlerinde de bunun gibi özellikler olması beklenmektedir. Yalnız WhatsApp, bu tarz değişiklikleri yeni güncellemelerle kullanıcılarına sunmayı hedefliyor.

Belirtmiş olduğumuz özelliği WhatsApp, hangi zamanda güncelleyeceğini henüz onaylamış değil. Bahsi geçen yeni arayüz henüz güncelleme ve test edilme aşamasında olduğu belirtiliyor. Bazı planlar güncelleme evresinde değişikliğe uğrayabilir.

Bildirim Kısmında Kullanıcı Profili

WhatsApp, bildirim panelinde uygulamayı kullanan kişilerin profil resmini gösteren yeni özelliği test aşamasında olduğu teyit edildi. Sohbet uygulaması özelliği Apple iOS beta kullanıcıları için kullanımı hazır hale geldi.”WhatsApp, sohbetlerden ve gruplardan yeni mesajlar aldığınızda bildirimlere profil fotoğraflarını ekleme desteğini ekledi. Bu özellik, o zamandan beri yalnızca iOS 15’te bazı beta test kullanıcılarına sunuldu” denildi.

 

Önceki & Sonraki Yazılarımızı Okumanızı Öneririz.

islami Chat
Online Chat Sitesi

Etiketler:

Görüntüleme: 445 defa

Kategori: Chat, Güncel

Yayınlanma Tarihi: 11 Ocak 2022

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en popüler radyo yayınını sende hemen dinle.

Ses 50