TikTok Altyazı Özelliğini Kullanacak

TikTok Altyazı Özelliğini Kullanacak

En fazla kullanılan internetin mesajlaşma ve sohbet uygulamalarından  TikTok yeni bir özelliğini daha aktif etmeye hazırlanıyor. Uygulamanın en fazla işitme engelli kullanıcılar için yararlı olacağını belirleyecek olan otomatik alt yazı sistemi kullanıma sunuluyor.

Video açıldığı zaman otomatik alt yazı seçeneğini aktif eden izleyiciler videonun konuşma metnini alt yazı olarak görebilecek. Bu seçenek ile işitme problemi yaşayan kullanıcılar alt yazı okuyarak videoyu anlayabilecek. Dil seçeneği kısıtlı olan Otomatik alt yazı seçeneği şuan için sadece İngilizce ve Japonca dil desteği ile kullanılıyor. Bu konu hakkında duyuru yapan TikTok, önümüzdeki günlerde diğer dil seçenek ayarlarınıda güncelleyeceklerini dile getirdi.

TikTok Altyazı Seçeneği Nasıl Kullanılır?

Otomatik altyazı özelliğini kullanabilmek için, izleyiciler video yükleme veya kaydetmeyi bitirdikten hemen sonra düzenleme sayfasına geçiş yaparak altyazı seçeneğine gidip otomatik eklenen altyazı metnini ayarlayabilecekler. Ayrıca video yayınlanmadan alt yazı seçeneğini görebilir  ya da metinleri kendileri yazabilir.

TikTok özellik anlamında ses ve görüntüye hitap ediyor olsa bile, TikTok’u izleyen kullanıcının sesi olmadan alt yazı seçeneğini kullanarak okuması daha cazip bir platform olma özelliğini arttırıyor.  Ayrıca alt yazılar, konuşulan dili anlamakta zorlanan kullanıcılar içinde oldukça faydalı olma özelliği taşımaktadır.


Yazar: JavaAdmin

Görüntüleme: 23 defa

Kategori: Arkadaşlık, Teknoloji

Yayınlanma Tarihi: 08 Nisan 2021

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu (BamTeliFM) sende hemen dinle.

Ses 50