Signal, Güvenilirlik Testini Geçti

Signal, Güvenilirlik Testini Geçti

Geçtiğimiz günlerde Facebook, bugüne kadar olabilecek en büyük veri sızıntısı gündemi ile çalkalandı. Sosyal medya uygulamasında bulunan 500 milyon kullanıcı verileri, bilgisayar hackerleri tarafından ele geçirildi. Çalınan verileri internet üzerinden satışa çıkaran korsanlar tarihi veri sızıntısı ile Facebook’u gündeme oturttu. Tarihe geçen veri sızıntısında Facebook Ceo’su Mark Zuckerberg‘in bilgileride olduğu açıklandı. Fenoman Milyarder Zuckerberg, Signal adlı uygulamayı kullanıyor olması  ilginç bir detay konusu oldu.

Marc Zuckerberg Sızıntı Şoku Yaşadı

Mark Zuckerberg’e ait kişisel bilgilerin, telefon numarası ve iletişim adresinin olduğu aynı zamanda doğum tarihinin bilge sızan bilgiler arasında geçtiği açıklandı. Fazlasıyla kritik önem taşıyan bu bilgiler, farklı detaylarıda beraberinde getiriyor. Signal adlı uygulamanın ne kadar güvenilir olduğununda bir ispatını yaşamış oluyoruz.

Facebook Ceo’sunun bu uygulamayı kullanıyor olması kullanıcı kitlesini oldukça şaşırttı. Dünyanın en popüler uygulaması olan Facebook Mesajlaşma uygulaması varken farklı bir uygulama kullanan Ceo akıllara ”Kendi uygulamalarında noksanlık mı var” sorusunu getiriyor.

Twitter adlı uygulama üzerinden dalga geçen Signal, “15 Mayıs tarihinde WhatsApp kullanıcı sözleşmesi zorunlu hale geliyor. Mark insanlara örnek olmak için ilk adımı attı.” açıklamasında bulundu.

Signal’i Tercih Etme Sebebi Nedir?

Son zamanlarda sıkça adını duyduğumuz Signal adlı uygulamanın internet kullanıcıları üzerinde popülerlik kazanma etkisi artmaya başladı. Kar amacı gütmeden tamamen bir vakıf üzerinden geliştirilmekte olan bu uygulama, uçtan uca şifreleme tekniği ile kullanıcılarına çok daha güvenli sohbet deneyimi sunuyor. Bu sebeple sosyal medya kullanıcıları WhatsApp  ile Messenger adlı uygulamaları bırakıp Signal’i tercih etmeye başladılar. Son dönemlerde Signal, apps uygulama merkezlerinde 2.sırada yerini aldı.

 


Yazar: JavaAdmin

Görüntüleme: 23 defa

Kategori: Arkadaşlık, Teknoloji

Yayınlanma Tarihi: 07 Nisan 2021

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu (BamTeliFM) sende hemen dinle.

Ses 50