Facebook Sohbet

Facebook Sohbet

Facebook Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnternet özelliği olan tüm bilgisayar ve akıllı cihazlarla uygulama üzerinden insanların ailesi ve arkadaşları iletişim kurabilmesini sağlayan, bununla birlikte video, ses paylaşımı, mesajlaşma chat yapma, fotoğraf ve durum bildirimi yapılabilen sosyal platform mecrasıdır. 4 Şubat 2004 tarihinde Mark Zuckerberg kurucusu bu sistemi tasarlamış ve hayata geçirmiştir.

Sisteme dahil olabilmeniz için kendinize üyelik açmanız gerekmektedir. Facebook adresine giriş yapıp Yeni Hesap Oluştur seçeneğine tıklamalısınız. Size ait kişisel bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra e-mail adresinize gelen aktivasyon kodunu onaylamanız halinde üyeliğiniz aktifleşecektir. Son zamanlarda aktivasyon için cep telefonuna gelen sms onayı ile de alternatif olarak gerçekleştirilebilmektedir.

İnsanların internet ortamında anlık yapmış oldukları tüm faaliyetleri paylaşabildiği, bulundukları her yerde konum yardımı ile oldukları yeri bildirebildikleri eğlenceli sosyal sitedir. Yeni arkadaşlarla tanışabilmeniz için ve son dönemlerde hikaye sistemi ile canlı video ve görüntü paylaşımı yapabileceğiniz popüler sosyal sitedir. Arkadaş ekleme seçeneğini kullanarak tanıdığınız insanlara kolayca ulaşabilir, ekledikten hemen sonra iletişim kurabilirsiniz.

Facebook Sohbet Güncellemesi

Sosyal Sohbet denilince akla gelen en iddalı isim Facebook mesajlaşma uygulamasını sürekli güncel tutmaya özen gösteriyor. Milyonlarca kullanıcısı bulunan ve anlık mesajlaşma için çevrimiçi kullanılmakta olan Facebook, chat ekranını ileri bir tarihte güncelleyebileceğini duyurdu.

Internet’in güçlü sohbet platformu Facebook, messenger uygulamasına yeni özellikler ekledi. Messenger sistemine ek özellik dahil ederek selfie modunu aktif etti.

Konuda bahsi geçen yeni güncelleme ile beraber özellikle kamera ayarlarını etkileyecek selfie modu ve Boomerang destek uygulamaları Facebook messenger tarafından özellik olarak özellik moduna eklendi. Messenger kullanıcıları artık sohbet uygulamasına bağlanırken fotoğraf ve videolarına artırılmış gerçeklik çıkartmalarını dahil edebilecek.

Facebook Messenger ile Selfie Çekmek

Facebok yeni güncellemede neler var? Bu yeni güncelleme sayesinde özellikle eski iphone ve android kullanıcılarının erişime izin verilemediği ve telefonlarda kullanamadığı çıkartmalarıda rahatlıkla kullanabilecek. Eğer taşıdığınız mobil cihaz çift kameralı olmasa bile messenger facebook chat uygulamasında bulunan yazılım sayesinde selfie özelliğini aktif edebilecek. Messenger uygulamasına ait bu yeni eklenti, tüm işletim sistemlerine bugün itibari ile dağıtılacak.

Önceki & Sonraki Yazılarımızı Okumanızı Öneririz.

Sanal Arkadaşlık Sitesi
Java Sohbet Sitesi

Görüntüleme: 320 defa

Kategori: Güncel, Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 26 Mart 2022

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en popüler radyo yayınını sende hemen dinle.

Ses 50